Навіки в серці: на хмельницькому майдані попрощалися із Механом

691
0

Війна забрала ще одного героя. 11 квітня на Майдані Незалежності провели в останню путь захисника, добровольця АТО і людиною з великої літери Миколу Неживого. «Механ» – саме таким був його позивний під час служби на Сході України. Микола Миколайович спершу був у складі «Айдару», потім у 93 батальйоні, а потому служив поблизу Авдіївки, де і перервалося його життя від осколкового поранення в шию. Його поважали бойові побратими. Діляться, він був чесним, добросовісним та напрочуд  мужнім.

Вадим познайомся із Миколою Миколайовичем ще у 2014 році, на початку бойових дій в зоні АТО. Чоловіки були добровольцями, і хоч служили в різних батальйонах, мали дружні стосунки. Найважче згадувати останню розмову із загиблим, за тиждень до трагедії, – каже Вадим. Не знав, що це буде їх остання бесіда…

«Його називали дядя Коля» – згадує Тетяна. Дівчина не була особисто знайома із Миколою, проте багато чула про чоловіка від бойових товаришів. Сьогодні вона на прощання прийшла із великим букетом троянд – адже ті, хто поклали своє життя за свободу українського народу, заслуговують на найвищі почесті.

Перед труною із тілом бійця люди на знак поваги опускаються на коліна та схиляють голову в жалобі…

Ця війна забрала найкращих, найсміливіших, справжніх героїв. Кожен, прощаючись із загиблими, ставить собі питання – чи варта ця боротьба стількох смертей?