Назад у минуле: на вулиці старовинного Кам’янця-Подільського повернувся «Ретрофест»

391
0

На три дні у минуле – знаємо, вміємо, практикуємо. Це була справжня мандрівка у часі, яка перенесла пересічного туриста в атмосферу 20 століття. Головні винуватці свята – шедеври автопрому: рідкісні та раритетні, іноземні і вітчизняні. Кожен екіпаж – окрема історія.  Можна довго розповідати, але це варто побачити.

Кам’янець – старий, харизматичний і унікальний, як ніхто інший підійшов на роль гостинного господаря свята. Відтак, зранку у суботу старі друзі «Ретрофесту» вже почали збиратися на площі Вірменський ринок. В програмі свята – десятки активностей на будь який смак, перерахувати які важко.

Фестиваль був започаткований у 2009 році. Тоді із різних куточків України, Молдови та Росії власним ходом на ретроавтівках до Кам’янця прибули 44 екіпажі. Потім була затяжна перерва. Тепер програма Ретрофесту значно розширилася, як і його географія.

Колекціонери  випробували своїх залізних коней у ретро-ралі “Від фортеці до фортеці”.

Автомобільна програма, як і обіцяли організатори, стала найяскравішим епізодом «Ретрофесту». Нинішній фестиваль продемонстрував публіці не менше півсотні шедеврів автопрому. Прибули до Кам’янця навіть ті, які раніше не вибиралися з місць свого проживання. От як ЗІС-110 1946 року – надзвичайно рідкісне авто. Унікальний урядовий лімузин відновлений до ідеального, заводського стану. ГАЗ-67 43 року випуску – представник вітчизняних позашляховиків, яких через війну збереглося зовсім мало. Сітроен 59 року – талісман фестивалю. Були тут «Волги», «Запорожці», «газики», Вольво, Пакард та Мерседеси.