Наймасштабніше будівництво за всю історію нашого війська: зводять житло для 23 тисяч військових

1432
0

“Розбудовуємо армію разом”, – наказав Президент, і на місцях закипіла робота.

2018-й рік обіцяє стати безпрецедентним для військовослужбовців Збройних сил України. Нині триває наймасштабніше будівництво за всю історію нашого війська, яке передбачає 184 гуртожитків для 23 тисяч військових.

Ми побували на двох об’єктах у Хмельницькому, на яких розпочалися будівельні роботи.

Такі гуртожитки, здебільшого, призначені для військових-контрактників. Як розповідає головний інженер проекту, від своїх попередників вони будуть відрізнятись не лише ззовні, а й всередині. Це уже не будуть казарми, а повноцінне житло.

Що ж до будівництва, кажуть, проблем немає. Матеріали надходять вчасно, єдине через що непокояться, – це працівники, яких бракує.

Загалом, на Хмельниччині триває будівництво тринадцяти таких будівель, у яких проживатимуть понад півтори тисячі військовослужбовців-контрактників. 11 гуртожитків буде зведено саме у Хмельницькому та 2 у місті Кам’янець-Подільський.

Гуртожитки зводяться на територіях військових частин. Планується, що житло здадуть в експлуатацію вже у грудні цього та у січні наступного року.

На реалізацію цього проекту передбачено майже 3 мільярди гривень. Фінансування акумулюється зі спеціального фонду за рахунок коштів, що надійшли в Міноборони від реалізації конфіскованого майна – це 1 мільярд, та загального фонду відомства – решта грошей. А ми ж бажаємо, щоб небесна канцелярія не підвела та гроші не скінчилися, аби швидше військові стали новоселами.