Напружені свята хмельницьких вогнеборців: від пожежі до знищення бомби часів Другої Світової

544
0

Знахідки на кшталт патрону, снаряду чи цілої бомби ще досі лежать у лісах та на берегах українських рік. Багато з них здетонували ще до 1945-го, проте деякі і досі перебувають у стані бойової готовності. Невеличке займання, незначний удар чи навіть легкий поштовх може призвести до найгіршого. Тому в разі, якщо помітили щось подібне – телефонуйте на 101. Піротехніки уважно обстежать зону, у спеціальному оснащенні доставлять небезпечний об’єкт до місця знищення. Цього разу 8 числа опісля 1-ї години дня піротехніки аварійно-рятувального загону спецпризначення знищили фугасну авіаційну бомбу ФАБ-50. Проте, на цьому вихідні не завершилися. Уже о 17:33 отримали новий виклик, щоправда, тепер уже палало у Хмельницькому. По Курчатова, 115.

На щастя, потерпілих немає. Проте пожежа, що в підсумку охопила 72 кв. м., мала високу ймовірність рушити на суміжні складські приміщення. А там, як зазначають, зберігаються горючі матеріали. Тому поки все обійшлося, але ми наголошуємо – палити листя заборонено на законодавчому рівні. Зокрема, законом «Про охорону природного навколишнього середовища», «Про охорону атмосферного повітря», «Правила утримання житлових будинків та прибудинкових територій», «Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах» та «Про благоустрій у населених пунктах». Якщо Ви стали свідком цих дій, можете сміливо телефонувати до поліції. Адже, лише один сірник, а особливо, при сухій сонячній погоді, може нанести нечуваних збитків. Як приклад, знову ж таки, ці вихідні – горіння очерету по Зарічанській. Стовп густого диму та швидке розповсюдження – основні загрози для мешканців прилеглих будинків.

Його, звісно, загасили, але ж може статися й по-іншому. Будьте обережні у поводженні з вогнем, адже він – нещадний, і попередити – легше, аніж знешкодити.