Народні обранці пішли на канікули: хто на вертольоті, а хто пішки

415
0

Вони покидають столицю: валізи вже зібрані, дружини на низькому старті, а діти дочекалися татусів з парламенту. Останній тиждень 6 сесії, без перебільшення, був особливим. За 5 днів депутатський імунітет втратили майже стільки ж депутатів. А ще вони усі запам’яталися нам бійками, дивною поведінкою Дмитра Добкіна та солодкими снами.

Чим особливим «відзначилася» 8 нардепів з Хмельниччини? Хто написав найбільше законів та найчастіше прогулював? Очолив трійку лідерів серед законотворців колишній мер Сергій Мельник. Другий – Сергій Лабазюк. З-під його «легкої» руки вийшли 4 нові закони. Замикає – Володимир Мельниченко. Найбільш допитливим став Андрій Шинькович. Він фактично «закидав» запитами органи виконавчої влади.  Між іншим, нардеп здобув «славу»  найспритнішого «кнопкодава». За цим заняттям його спіймали, як мінімум, тричі.

А от патрон Андрія Шиньковича Олександр Герега – «злісний» прогульник засідань парламенту. Це не завадило скандальному депутату отримати з рук Порошенка орден «За заслуги», щоправда, які – таємниця за сімома замками. Поки його колеги по Раді м’яли один одному боки та тисли за товариша кнопки, Герега «набивав» свою земельну калитку. Разом із дружиною Галиною власник “Епіцентру” придбав частки у статутних капіталах 10 аграрних підприємств: у Черкаській, Київській та Вінницькій областях.

Ще один обранець Віктор Бондар до свого НЕщастя став героєм “Підсумків дна”. Телеведучий Дмитро Бігус у своєму проекті висміяв народного депутата. Журналіст назвав політика «утконосом»,  який намагається вирішити особисте питання, прикриваючись законопроектами. Ведучий додав, нардепа вже вдруге ловлять на маніпуляціях із ProZorro.

Критика на адресу обранця прозвучала як реакція на спроби останнього через законодавчі поправки зробити контрольовану систему ProZorro силовими структурами. До слова, Віктора Бондара не один раз записували й до прогульників засідань.

Врешті, простий робітник мусить відпрацювати п’ять днів на тиждень від години до години. Отримує він за свою, інколи дуже важку, роботу десяту частину тієї зарплатні, яку мають парламентарі. Наші ж народні обранці часто забувають дорогу до Верховної Ради. Зважте: нині на кожному засіданні відсутня, як мінімум, сотня  депутатів.