НАШ ВИБІР: Відкриття виборчих дільниць у Хмельницькому

195
0

На календарі 21 квітня, другий тур виборів Президента України розпочався успішно. Загалом, сьогодні має право проголосувати 208 тисяч хмельничан на 144 виборчих дільницях. Вони  відкрилися вчасно, о 8 ранку. Ми навідалися на одну із ДВК, що на вулиці Інститутській. Тут зазначають  – все спокійно.  

На цю виборчу дільницю має прийти проголосувати 2324 виборця, загалом отримали на 28 бюлетенів більше. Із усіх голосуючих, 30 – це громадяни, що неспроможні самостійно проголосувати. До них 3 члени із ДВК завітають додому, де ті зможуть здійснити волевиявлення. Із самого ранку люди активно поспішають на місця голосування. 

Тут роботу також розпочали вчасно. Засідання комісії урочисто відкрили гімном України, порахували усі 2 тисячі наявних бюлетенів і почали приймати виборців.

Тут помітили і громадян, що разом голосували в одній кабінці. Це дозволено лише якщо сам виборець через проблеми зі здоров’ям сам не в змозі це зробити. До прикладу, якщо людина незряча.

Голосування на цій виборчій дільниці також відбувається без інцидентів. Станом на 10 ранку ніяких порушень зафіксовано не було. Проте, немає жодного спостерігача. Як зазначає координатор громадської мережі «Опора», на Хмельниччині більшість дільниць працюють без спостерігачів. Проте, це не є порушенням законодавства. Пов’язують таке явище з тим, що кандидатів усього два.  

Станом на 9:30 ранку на виборчій дільниці проголосувало 113 містян. Проте, з кожною хвилиною зробити свій вибір приходить все більше громадян.

Загалом на Хмельниччині усі дільниці відкрилися вчасно, проте активісти зафіксували перші порушення в області. Зокрема, у селі Зубарі Ізяславського району чоловік проголосував без пред’явлення посвідчення особи. Члени комісії видали бюлетень без паспорта. Разом з тим, у трьох населених пунктах області помітили недостатню кількість скриньок. Ми будемо спостерігати за розвитком подій та про усе розкажемо вам протягом дня.