На зв’язку – Америка: дещо про історію собачих перегонів

655
0

Крізь сніг та кригу зі санчатами – у Сполучених Штатах пройшли щорічні собачі перегони. Чотирилапі спортсмени із близько семи десяти команд долали складні та небезпечні ділянки траси через гори та замерзлі озера.

Про цю собаку знає кожен житель Аляски. Історія Балто трапилась в далекому 1925 році, коли в м. Ном почалась епідемія дифтерії – хворіли діти… Лікарням не вистачало сироватки для лікування, а знаходилась вона в м. Анкоридж.

Керуючий упряжкою Гунар Касен від сильного морозу був паралізованим і втратив свідомість. Надія врятувати дітей ставала меншою щохвилини, але пес Балто, який стояв на чолі собачого загону, як виявилось, пам’ятав дорогу… Подолавши 85 км, йому вдалося доставити ліки до місця епідемії та врятувати малечу. Гунар Касен та Балто після довгої реабілітації  повернулись до звичайного життя та були визнані Героями Сполучених Штатів.

З тих пір собачі упряжки все більше почали використовувати як транспортний засіб. Сьогодні ж такий вид пересування перетворився на хобі.

Популярний вид змагань цього року проходить під час карнавалу Родней, який організований за підтримки влади та відомих людей Анкориджу.