На що йдуть наші кошти, або чому у державному медзакладі є платний прийом

596
0

Вам необхідно відвідати алерголога? Не забудьте гаманець. Віднедавна прийом лікаря-алерголога у державному медзакладі коштує 25 грн. На дверях кабінету розмістився й прейскурант. Окрім вартості лікування та алергічної проби, рожевим виділена ціна й за сам огляд.

Сплачують кошти не в касу, а лікарю в руки. Жінка, в свою чергу, щодня навідується до банку, аби розрахуватися за кожного пацієнта – як доказ, демонструє нам кількаметрові чеки.

Додаткова робота до і так повного списку обов’язків. Кожне прізвище записане, кожне має і власний звітуючий документ.

Такі обов’язки на лікаря з досвідом поклали у кабінетах «вище». Ми навідались і до управління охорони здоров’я, де відповіді нам не дали, адже начальник у відпустці. Шукали пояснень і у керівництва поліклініки, однак там дотримуються позиції «Моя хата скраю».

І хоч кажуть, що незамінних працівників не буває, ця ситуація спростовує вислів. Після наказу про скорочення ставки єдиного в місті лікаря-алерголога, піти з посади жінка не може, адже тоді пацієнти залишаться сам на сам із хворобою.

Недосконалість медичної системи вражає, викликає питання у людей під дверима кабінетів, а медперсонал, як наслідок, зіштовхується з  низкою проблем. Та й саме керівництво лікарень не до кінця розуміє, що коїться, і до чого приведе медична реформа. Тому працюють зі старим досвідом, але за новими правилами.