Небезпечний вірус атакує Хмельниччину: кількість пацієнтів, що захворіли на кір, значно зросла

999
0

Спалах кору в Україні спостерігається з 2017-го року, у Хмельницькому ж  «вірусним» став 18-й. До стін інфекційної лікарні хворі потрапляють систематично, та найбільше госпіталізували інфікованих минулого тижня.

Інкубаційний період хвороби 7-10 днів, тому передбачають, що підхопили  вірус  діти в кінці травня під час масових освітніх заходів.

Єдиною профілактикою кору є вакцинація. Планово роблять його 2 рази за життя –  в 1 та 6 років. У більшості госпіталізованої малечі  щеплення було відсутнє.

Діти в зоні ризику, але і дорослі від хвороби не застраховані. Щеплення від кору протягом 15-ти років свою протидію вичерпує,  і основною небезпекою для дорослого населення є діти-носії цієї інфекції.

Вакцинуватися можуть не тільки діти. Так якщо держава забезпечує  ліками лише  в  наймолодшому віці, то дорослому населенню, аби убезпечити себе від вірусу, доведеться викласти кошти: здати аналізи в платній лабораторії  на стан імунітету, і в разі, якщо той є незадовільним, придбати вакцину – вартують вони в аптеках від 300  до тисячі гривень. Безкоштовну вакцинацію дорослих Міністерство охорони здоров’я України почне, але лише для тих верств населення, хто перебуває в так званій групі ризику – освітяни, медики, студенти та військові.

Підвищена температура тіла, кашель, нежить, біль у горлі – перші симптомі кору схожі на будь-які інші вірусні захворювання. Та цей період є найбільш загрозливим для контактуючих з хворим. далі Кір проявляється висипами по тілу, страждають дихальні органи, кишечник, очі та вуха – а ми ще раз наголошуємо, хвороба є дуже небезпечною як для дітей, так і для дорослих. Тож бережіть себе!