Неприємне сусідство смітника із… дитячим майданчиком: мешканці Озерної борються за чисте повітря

686
0

Неприємне сусідство: дитячий майданчик межує зі… смітником. Жителі вулиць Залізняка та Лісової, що у мікрорайоні Озерна, зіштовхнулись із проблемою занадто близького розташування гойдалок та баків для відходів. Тут бродять бездомні тварини, літають голуби, а поруч грається малеча – все на кількох квадратних метрах.

Коли сміття тягнеться за ногами в дім. Ситуація типова для жителів багатоквартирних будинків. Тут посеред двору –і магазинчик,  і дитячі гойдалки, і баки для відходів. Повертаючись додому,  мешканці не мають іншого шляху, окрім як пройти через смердючі ріки, минаючи пакети та залишки їжі, які бездомні тварини розносять під’їздами.

За санітарними нормами, майданчики зі сміттям повинні розташовуватись щонайменше за 20 метрів від зон відпочинку та житлових багатоквартирних будинків. Стільки ми не нарахували… У дійсності, тут 10 від стіни дому та 6 від гойдалки.

Раніше баки для сміття знаходились попід межею зелених насаджень, однак і без того щільно забудований район росте «на очах». Тож тепер заїзду на цю територію немає,  не знайшлося і місця для сміттєвого майданчику. За прибирання ділянки відповідає КП «Спецкомунтранс», тому ми запитали директора підприємства, чи є нормою таке  смердюче сусідство.

Комісія вирішила і встановила, а живуть з цим люди. Місце не найкраще, і санітарні норми тут далеко не витримані.

Сміттєва проблема у Хмельницькому існує не в одному дворі. Аби позбутися неприємного сусіда, мешканці цих будинків вже звертались до управлінь, але відповіді поки не дочекалися…  Наразі готові йти далі, аби їхні діти у власному дворі мали змогу дихати свіжим повітрям.