Не бійкою та кулаками, а словом та у діалозі: школярі у Наркевичах конфліктують правильно

640
0

Не бійкою та кулаками, а словом та у діалозі. Так нас вчили батьки, намовляли вчителі, але хлопці й дівчата уперто продовжували світити «синцями». Відмовка «він мене не почув, не зрозумів та і не зрозуміє». Як наслідок – підлітки нерідко могли опинятися і у поліції за хуліганство, і ступати на «темну» стежку. Нині конфлікти вирішуватимуть вони самі та допомагатимуть ровесникам. Наркевичі Волочиського району перші в області впроваджують «Шкільні служби порозуміння».

Нині на Хмельниччині участь взяли 40 дітей та 4 координатори. Протягом 3 тренінгів їх вчили азам психології конфліктів – і в житті, і в побуті, і в школі. Основна частина – учні 9-10 класів. Адже, уже доведено, що діти більше готові довірити свої проблеми таким же,як і вони, аніж дорослим.

Підлітки вчилися на прикладах, розігруючи сцени конфлікту і намагаючись їх подолати. Часто, саме у внутрішньому середовищі легше побачити та попередити суперечку, аніж боротися із наслідками.

Зазначають, цей проект уже довів свою ефективність.  Практично на повну він діє у Харківській, Донецькій (м. Маріуполь), Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій області.

Менше непотрібних суперечок – більше миру та злагоди. Саме цього намагаються досягнути. Подібні ініціативи у майбутньому сподіваються поширити по усій Хмельниччині.