Не дати кору шанс! У Хмельницькому стартувала антивірусна «спецоперація»

345
0

«Спецоперація» боротьби із кором стартувала! Нагадаємо, наше місто втрапило у антирейтинг захворюваності. У планах вакцинувати близько 6 тис дітей Хмельницького, 2,5 тис. вчителів та вихователів, а в загальному – 35 шкіл міста. До 30 травня медики щодень відвідуватимуть навчальні заклади і вакцинуватимуть тих, хто на це погодиться.

У перший день лікарі вирушили до 5 навчальних закладів міста. Ці заходи були ініційовані Міністерством охорони здоров’я. Попередньо масові щеплення провели у Львівській області, і там кількість захворюваності знизилася вдвічі. Під час візиту до Хмельницького Уляна Супрун зазначила, навіть на «липові довідки» очі закриють.

Загалом, вакцинують тих дітей, хто не мав 2 дози щеплення: в 12 місяців та у 6 років. Також свою дозу ліків отримують і дорослі. От наприклад, Галина Федорівна легко може пригадати твори Ремарка, а от коли востаннє робила щеплення – ні. Хоча дорослим його бажано поновлювати кожні 10 років. Тож сьогодні записалася на прийом, аби убезпечити і своїх учнів, і свою родину.

Проте, якщо говорити на прикладі цього навчального закладу, якогось ажіотажу не виникло. Із майже 300-т дітей, що перебувають у групі ризику, нині щеплять лише 36 маленький пацієнтів. Дорослих на прийом прийшло усього двоє, але більшість, кажуть, отримали вакцину ще взимку.

Вкотре нагадаємо, кір – небезпечний, проте його можна доволі просто уникнути. Або принаймні полегшити перебіг хвороби. Не баріться та не бійтеся щеплення – це не боляче.