Не загубитися між паперами та не наплутати цифри: для бухгалтерів бюджетних установ провели семінар-практикум

394
0

Перевірки Держпраці та штрафи за порушення трудового законодавства: бухгалтери міста оновлювали свої фахові знання. Семінар-практикум зібрав близько сотні працівників бюджетних установ, аби нагадати «золоті правила» – вчасно виплачували заробітну плату та правильно вести документацію.

Не загубитися між паперами та не наплутати цифри. Як уникнути помилок під час складання документації – одне із питань, що підняли на семінарі-практикумі для бухгалтерів бюджетних установ міста. На їх плечах – великий об’єм роботи, й економісти мають бути готовим до усього.

Головне – вміти гідно зустріти перевірки від Держпраці, зазначає Людмила Петрівна. Попереджає: головними критеріями до накладання фінансових санкцій є порушення термінів виплати заробітної плати та відпускних; не нарахування коштів за понаднормовий робочий час, добові, святкові, а також – неофіційно оформлених працівників.

Вкотре, як вперше, нагадують – заробітна плата має бути виплачена не пізніше 7 днів від зазначеного згідно договору терміну. Разом з тим, різниця між виплатами, що в більшості проводиться двічі на місяць, має складати 16 днів. В разі затримки – працівник отримує додаткові кошти, а роботодавець – штраф. Звісно, наголосили на необхідності соціального страхування.

На семінарі бухгалтерів найбільше цікавили питання термінів нарахувань коштів за відпустку, премію, святкових, а також – яка документація потрібна при перевірках Держпраці. Все ж, для них цей захід був справді необхідним, адже кінець року – уже не за горами і його потрібно провести «без хвостів» та без збитків.