Нове життя Самчиківського розпису: українське село перетворюється на арт-об’єкт

698
0

Барвиста візитівка Хмельниччини. Самчиківка  – декоративне мистецтво, що зародилося на південно-східній Волині. А нині у селі, яке і дало назву розписові, активно взялися за його відродження. Ця ідея належить українському художнику та організатору фестивалів Андрію Зоїну, що у компанії із Хмельницьким обласним науково-методичним центром підготували програму та виграли грантовий конкурс культурно-мистецьких проектів Українського культурного фонду. На реалізацію ідеї отримали 466 тисяч гривень.

Самчиківський розпис – справді вражаюче явище, яке не зустрінеш деінде. Ще у середині 20 століття його виявили місцеві художники і не змогли залишити без уваги. Саме тоді почалися перші кроки до відродження справжнього українського народного декоративного мистецтва. Про це розповідає пан Олександр. Саме він був одним із «відкривачів» цього дива. І в рамках проекту допомагав розповсюджувати самчиківку по усьому селу.

Основними елементами самчиківки є птахи, рослинний орнамент та зубчатий малюнок. Переважають зелений, червоний, жовтий та синій кольори. Тут, у селі, завдяки грантовим коштам уже вдалося «додати» яскравих фарб місцевій школі, сільраді, автобусній зупинці, будинкам та парканам місцевих жителів. Проїжджаючи цими вуличками, неможливо не захопитися цією неймовірною красою. До створення розпису долучилися 3 майстри, а ще волонтери, мистецька ініціатива UAmaze та вихованці місцевої художньої школи.

Наразі розфарбовано всього 11 об’єктів, але в планах – 28. Наступні роботи розпочнуться уже навесні. Самчики завдяки цьому дивовижному розпису стають новою мистецькою родзинкою України.