Нове обличчя хмельницького старигана: як планують відродити кінотеатр Шевченка

585
0

Нове обличчя хмельницького старигана. Уже півроку  тривають дискусії стосовно того, як можна відродити кінотеатр нашого дитинства. Ще восени громадські активісти запрошували містян на всезагальні обговорення, де кожен міг висловити свої побажання. Окрім того, проводили інтернет-опитування та власні моніторинги. Думки були різні, проте лідируючих усього дві: залишити кінотеатр, модернізувавши його та створити арт-простір для молоді.

Нарешті дочекалися: активісти з агенції «Proprostir» представили нове бачення Шевченка. Кінотеатр таки залишиться, проте з нині єдиного залу зроблять два приміщення: в одному буде показ фільмів, а в іншому проводитимуть зустрічі. Окрім того, на першому поверсі «поселять» гардероб, буфет, кав’ярню-кіномузей та навіть сувенірну лавку.  Другий поверх буде такою собі платформою для розвитку: простір для лекцій, майстер-класів, коворкінгу. А з боку парку облаштують терасу під склом – для ай-хабу та танцювальної студії.

Найбільшою несподіванкою стало рішення добудови третього поверху, знову ж таки  – повністю заскленого. Там буде ресторан з оглядом на місто. Однак, центр Хмельницького і без того повен різноманітними закладами харчування:  чи не на кожному кроці кафетерії, фаст-фуди та кав’ярні, тож чи потрібна там ще одна харчевня? Як би там не було, все одно ідея – під сумнівом, адже втілити  її буде вкрай важко.

Коли ж усе це реалізують – поки не відомо. Потрібно провести експертизи, скласти техніко-економічне обґрунтування і, що не менш важливо, знайти спонсорів, адже заплановане  оновлення – вкрай дороговартісне.

Усі ми мріємо побачити такий улюблений Шевченка знову в розквіті сил, та головне при цьому – аби осучаснена будівля слугувала хмельничанам і приносила радість, а не знову стала пусткою, тільки на цей раз коштовною.