Номер телефону – за номером паспорта

384
0

Мобільний номер доведеться реєструвати за паспортом. Таке нововведення зовсім скоро чекатиме українців, якщо законопроект приймуть. Ідентифікація абонентів мобільного зв’язку буде обов’язковою. Ініціаторами таких змін можна вважати правоохоронців через часті телефонні шахрайства та тероризм. Така реформа має дві сторони медалі.

У ще не ухваленої реформи уже з’явились як прихильники, так і противники. Розпочнемо з мінусів. Перше, що насторожує людей – надання персональних даних  операторам мобільного зв’язку. Люди кажуть: готові реєструватись, якщо інформацію про них зможуть дістати лише працівники мобільних компаній або правоохоронці.

Наступне – це процедура реєстрації. Точніше, її обов’язковість. Люди не задоволені тим, що їх позбавляють вибору.  Також, реєстрація має бути платною, адже службам мобільного зв’язку доведеться забезпечити компанії усіма необхідними засобами.

Серед позитивних моментів – позбавлення анонімності. При реєстрації номеру, власнику необхідно буде надати усі персональні дані, тож у разі телефонних махінацій, винуватця буде набагато легше знайти.

У Хмельницькому неодноразово виникали випадки мобільного шахрайства та хибних викликів від терористів. Минулоріч, шахраї по телефону розкрутили хмельничанку на 20 тисяч гривень. Зазвичай, сім-карту просто викидають. Тепер зловмисників стримуватиме нова реформа, адже за номером, з якого здійснили дзвінок, їх буде легко знайти.

Поки що інформацією про таке нововведення володіє дуже вузьке коло людей. Про нього у службах мобільного зв’язку не знали нічого. Тож консультації з приводу реєстрації номерів надавали, скоріше, журналісти. Якими будуть особливості реформи та терміни її впровадження – скоро дізнаємось.