Обговорили наболіле: у Кам’янці-Подільському відбулося засідання Асоціації міст

359
0

Підтримка та розвиток місцевого самоврядування  – головна мета Асоціації міст. Зараз до її складу входить 30 населених пунктів Хмельницької області. На зібранні у  Кам’янці-Подільському представники ОТГ та державних структур обговорили розвиток медичної реформи та взаємодії органів місцевого самоврядування з державною фіскальною службою.

Згідно із медичною реформою, люди почали підписувати договори з сімейними лікарями з 3 квітня поточного року. Станом на 11 травня, 126 тисяч громадян уже з цим визначилися. Та навіть не зважаючи на те, що зарплатню медики отримуватимуть від кількості пацієнтів, працювати в сільській місцевості – не мають бажання. Голова Маківської ОТГ  на зібранні висловив думку своєї громади про створення власного некомерційного закладу. Чи можливо це зробити відповідно до закону?

За словами Леоніда Григоровича, аби покращити медичне обслуговування, варто збудувати ще один корпус Хмельницької обласної лікарні, кардіоцентр й, що не менш важливо, до переліку «доступних ліків» включити препарати для онкохворих. Нагадаємо, наразі до цього списку входять медикаменти для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та бронхіальної астми. А також  наполягає встановити фіксовану ціну на ліки в усіх аптечних пунктах, адже вартість в різних місцях продажу й відрізняється подекуди доволі суттєво.

Найбільше коштів ОТГ отримує з доходів фізичних осіб – саме це оголосив на зібранні Анатолій Миколайович. Також запропонував внести до загальної бази землевласників осіб, що зареєстрували своє майно до 1 січня 2013 року. Мовляв, ті, кого додали до списку після зазначеної дати – податки платять, а от хто до того часу – ні. Що, відповідно, є несправедливим, адже кошти до бюджету громад не надходять в повній мірі.

Усі висунуті на розгляд питання детально обговорили. Й тепер владці знають, що варто зробити, аби максимально поліпшити життя населення. Якими будуть дії та чи взагалі зазнають системи змін – побачимо згодом.