Обладнання вартістю понад 600 тис. грн. отримала Хмельницька обласна дитяча лікарня

455
0

Пані Оксана практично нещодавно стала волонтером. Спершу, за волею долі, долучилася до збору коштів благодійної акції. А потому стала і членом міського волонтерського руху. Сьогодні разом із командою передає обладнання в обласну дитячу лікарню, із якою її пов’язує особиста історія. Близько 15 років тому її сину довелося лежати в стаціонарі гастроентерологічного відділення.

Практично половину від загальної суми, 350 тис. грн., волонтери витратили на закупівлю ректоскопу. Завідуючий відділенням розповідає, старому уже років 20, й він фактично вийшов з ладу. Працювати на ньому дуже важко, а без нього – неможливо. Адже саме це обладнання дозволяє визначити різні запальні захворювання товстого кишечника, виразки, поліпи, тріщини та навіть можлива рання діагностика новоутворень.

До слова, такого огляду щорічно потребують майже півсотні дітей. А близько 800-а звертається із проблемами саме сюди, адже це – єдине спеціалізоване гастроентерологічне відділення в області. Тому, ще на майже 300 тис. закупили іншого обладнання, зокрема кушетки, штативи, столики, медичні дитячі ваги, маніпуляційні столи та сухожарову шафу для стерилізації інструментів.

Окрім того, проводили кілька благодійних забігів – як у нас, так і в сусідніх областях. Суттєву суму зібрали на благодійному аукціоні у Вінниці, де в основному продавали одяг та картини. Зокрема, одну з таких продала Олександра Броніна. Її першим лотом були «Три балерини», а й найуспішнішим вкладенням – «Крок в життя».

Нині у волонтерів на меті зібрати 1 мільйон для Тернопільського дитячого онкодиспансеру. Що ж, побажаємо їм лише успіху!