Обласна дитяча лікарня потрапила у «довгу шухляду»

637
0

Дитяча лікарня потрапила у «довгу шухляду». Будівництво «десятиліття» відклали ті, хто ще вчора обіцяв звести об’єкт за «п’ятирічку». Навесні обласні обранці під гучні оплески та на очах нардепа проголосили – лікарні бути, а уже восени грандіозний  проект «згорнули» на півроку. Поразка це чи залізний прорахунок, а, можливо, черговий «довгобуд»?

За вікном березень. У стінах Білого будинку голова править сесію, яку того ж дня гучно «охрестили» історичною. Попри запеклі дискусії голосування за аж надто важливе питання завершується оплесками – так обранці обіцяють, їхня каденція із шкіри випнеться, але збудує обласну дитячу лікарню. По праву руку від Загородного за усім спостерігає нардеп і за сумісництвом екс-мер Сергій Мельник, який теж «божиться» докласти свою руку.

За півстоліття свого існування медичний заклад із гордості став соромом нашого краю. У палатах одночасно перебувають по 8 дітей, до лікарів довжелезні черги, в одному кабінеті приймають, щонайменше, троє спеціалістів, а поліклінікою назвати це приміщення не повертається язик.

Тоді ж, у березні рішення будувати за «п’ятирічку» приймають практично одноголосно. За оцінками депутатів та, власне, голови «найкозирнішої» комісії ОР Івана Гладуняка, зведення стане щонайменше у 400 мільйонів.

Фактично, за 6 місяців амбітні плани депутатів пішли на дно, а бажання кудись зникло. У вересні, знову ж таки на черговій сесії, будівництво обласної дитячої лікарні ті, хто ще вчора бив себе у груди вирішують відкласти. Поки що на півроку. Голова тієї ж бюджетної комісії каже – проект потрібно малювати заново.

Раніше планували, що збудують 2 корпуси – лікувально-діагностичний та неонатальний. Нині мова йде лише про один 7 поверховий, де «втиснуться» усі відділення. А поки що 10 мільйонів, які заклали у будівництво, одним помахом руки «розпорошили». Щоправда, теж на благо.

Головний і незмінний «скарбничий» області визнає, 10 мільйонів мовою цифр «проїдять» на інші потреби медичного закладу. А це реанімобіль та будівництво боксів для хворих діток.

Так, власне, будівництво дитячої лікарні із тріском потрапила у довгу шухляду. Оптимісти скажуть, необхідно оголосити Міжнародний тендер і справа зрушить із мертвої точки, песимісти наперекір заперечать і пригадають усі довгобуди. А це  і будинок культури у Теофіполі, городоцька лікарня, школа у Залужжі Білогірського району. Подібні “пам’ятники архітектури” має кожен район, де були витрачені фінансові і людські ресурси.