Об’єднавчий собор в Україні: стало відомо, хто очолить помісну автокефальну церкву

148
0

Десять годин – за зачиненими дверима, без зв’язку із зовнішнім світом, кілька сотень учасників Собору вирішували долю майбутньої єдиної церкви і долю України. Надворі на них чекали кілька сотень тисяч українців, а ще кілька мільйонів – чатували на рішення, не відриваючись від екранів.

Новий очільник єдиної церкви – права рука Патріарха Філарета, тридцятидев’ятирічний доктор богослов’я Епіфаній. Свою першу промову розпочав із подяки українському народові і Президенту.

Люди на Софіївській площі не стримували сліз і оплесків. На це рішення, підкреслив Президент, Україна чекала не двадцять сім, а тисячу років.

За подіями в українській столиці від ранку 15 грудня стежив весь світ – адже боротьба за Єдину церкву останнім часом була напруженою і драматичною. Кілька місяців у Москві неприховано лякали розколом і Київ, і навіть Константинополь. Зрештою, так і не спромоглися зірвати Об’єднавчий собор. У ньому взяли участь навіть кілька священників Московського патріархату. Щоправда, їх заднім числом відлучили від церкви.

Ввечері ж, вже поряд із новообраним головою єдиної церкви, Президент заявив – Україна назавжди відірвалася від Москви.

Остаточне до побачення Україна зможе сказати вже шостого січня – саме тоді документ про надання автокефалії, Томос, з рук Вселенського патріарха отримає новий голова Єдиної церкви. До Стамбулу його супроводжуватиме український Президент.