Об’єднані вірою – Хресна хода у Хмельницькому

1178
0

З молитвами, іконами… І вірою. Під час Хресної ходи віряни Хмельницького подолали понад 50 кілометрів. Маршрут включив зупинки у 12 храмах, де люди молились за мир і заступництво Богородиці.

За легендою, християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, на честь якого і відбулась хода, запроваджене у Візантії на згадку про чудесне визволення Константинополя від нападників. Начебто апостол Андрій побачив, як під церковним склепінням з’явилася Пресвята Богородиця в оточенні ангелів та пророків, і накрила своїм омофором православних християн, що і стало провістям перемоги. Так і сталося. Невдовзі Константинополь був звільнений. Мимоволі проводяться паралелі з Україною…

Також Хресна хода допомогла вірянам Хмельницького у досягненні духовних та практичних цілей сьогодення, які перед собою ставить церква.

У спільній молитві хода згуртувала багатьох хмельничан, незалежно від віку та політичних вподобань… А атмосфера та настрій, що панували і у храмах, які відвідали на шляху віряни, і безпосередньо у ході, наштовхує на розуміння того, що духовні цінності і віра таки об’єднують.