Опалювальний сезон у Шепетівці на межі зриву

923
0

Хвилюватися немає причин! Чи все ж є? На Україну насувається найлютіша за останні сто років зима. Такими жахачками рясніє Мережа, та і синоптики цього не заперечують. Кажуть, холод прийде у наші домівки вже у листопаді. Як тільки стовпчик термометра спустився на кілька позначок – у містах обласного значення вже почали розігрівати батареї. А от чи буде зима теплою у всіх домівках Хмельниччини – питання, радше, риторичне.

Недарма у народі кажуть: готуй сани влітку. Останні місяці ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» активно готувалася до нового опалювального сезону. Робили це фактично без вихідних і без перепочинку. І от за тиждень до його старту фахівці компанії впевнено кажуть – підприємство на 99% готове до приходу найлютішої зими.

Головний інженер теплопостачальної компанії «Шепетівка Інергоінвест», аби не бути голослівним, нам демонструє, що вдалось зробити. Власне, із гордістю додає: у новий сезон підприємство йде у всеозброєнні.

Працівники підприємства виконали усі необхідні ремонтні роботи по підготовці котелень до опалювального сезону. Здійснили технічне обслуговування котлів, їх очистку та промивку, ревізію запірної арматури, ремонт насосного парку, промивку фільтрів, ремонт газоходів, оновили й теплові камери. Цей список можна продовжувати ще довго.

Ще одна новина. У рамках власної інвестиційної програми ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» безкоштовно встановлює в багатоповерхівках теплові лічильники. Завдяки таким приладам мешканці будуть сплачувати кошти лише за фактично використане тепло. Один такий прилад коштує 30 тисяч гривень. До кінця 2017 року по місту буде встановлено 132 засоби обліку енергії. Сьогодні вже 56 таких лічильників «оселилися» у будинках.

У чому перевага. Будинкові лічильники дають можливість оцінити, скільки реально тепла споживає будинок. З його появою жителі платять не за квадратні метри опалювальної площі, а за використані гігакалорії енергії. А облік – це перший крок до економії тепла вважає головний інженер ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».
Інженер

17 котелень ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», які грітимуть понад 6000 тисяч шепетівчан, готові до запуску. На одній із них з дня на день монтуватимуть і твердопаливний котел.

Разом із тим, шепетівчанам все ж варто запастися теплим одягом – про всяк випадок. На підприємстві зізнаються, доки готували усі котельні до опалювального сезону та тягли труби, влада міста пальцем об пальцем не вдарила, аби забезпечити своїх виборців теплом. Влітку мали утеплити фасади та трубопроводи, під’їзди, дахи і підвали будинків. Досі у Шепетівці більшість багатоповерхівок банально не готові до зими. Майже скрізь однакові проблеми: в під’їздах вікна без скла, подекуди відсутні і вхідні двері. В підвалах старі труби, які потребують негайної заміни. Про це мала подбати саме влада міста та її управлінські компанії «Управдом» та «Житлофонд». Натомість, роботи виконані лише на папері, а мер міста в своєму інтерв’ю нашим колегам без будь-яких докорів сумління розповідає про теплу зиму. Це тоді, коли виконком навіть не затвердив тарифи на неї.

Тим часом, товариства «Шепетівка Енергоінвест» зробив усе для того, аби мешканці вчасно отримали тепло. Але, на жаль, не все залежить від теплопостачальної організації. За тиждень до старту опалювального сезону, на який так чекають люди у місті, керівник теплопостачальної компанії робить гучну заяву: доки влада міста не затвердить економічно обґрунтований тариф – тепло не пустять. А відтак сезон на межі зриву!

А ви досі думаєте, що хвилюватися немає причин, або Про що мовчить міський голова? Місто має борг у «Шепетівка Енергоінвест» 27 мільйонів гривень. Разом із тим, місцеве панство тримає на депозиті 30 мільйонів. І замість того, аби дати людям гарантію, що вони не замерзнуть, та направити бюджетні гривні придбання природного газу – владці Шепетівки гріють свої кишені. Власне, за тиждень побачимо, що переважить – здоровий глузд чи жага збагачення. Хоча і так усе зрозуміло.