Як надмірна цікавість дітей та недогляд батьків може скінчитися серйозним отруєнням

545
0

Із розвитком побутової хімії та фармацевтичної промисловості більшає і випадків отруєння. Найчастіше жертвами хімічних речовин стають саме дітлахи. У кожному домі знайдуться таблетки, що так і схожі на цукерки, та яскраві пляшки із хімікатами. А кому, як не малим, кортить усе спробувати на дотик, понюхати і навіть скуштувати.

Із випадками подібних отруєнь до Хмельницької міської дитячої лікарні звертаються, в середньому, уявіть, 2 рази на тиждень. Більшість інтоксикацій, на жаль, закінчуються реанімацією.

До найпоширеніших складників побутової хімії відносять хлор, фосфати та поверхнево активні аніони. Саме ці хімічні сполуки істотно знижують імунітет, викликають алергічні реакції та навіть призводять до онкологічних захворювань. Дарма і казати, яку шкоду подібні складники можуть спричинити дитячому, ще несформованому, організму.

Причиною таких випадків найчастіше є банальна неуважність дорослих. Адже зазвичай малеча дуже рухлива, і на те, щоб щось проковтнути, дитині вистачає просто-таки миті. Однак за навіть хвилинний недогляд батьки можуть поплатитись не лише здоров’ям малюка, а й постати перед судом.

Залежно від наслідків дитячого отруєння, дорослі можуть нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Зокрема, за статтею 184 кодексу України про адміністративні правопорушення, здійснюють стягнення, яке трапляється все ж частіше від кримінальної справи.

Тому не лінуйтеся зайвий раз переконатись, що поруч із малюком немає ніякої загрози. Та нехай негаразди оминають вас та ваших рідних.