Парк Чекмана врешті «скине із себе “совок”»

1393
0

Центральний вхід до найбільшого міського парку має майже той самий вигляд, як і півсотні років тому. Лише дерева нині вищі, а річка Плоска геть зміліла.

Сам парк кілька разів за цей час змінив назву. Власне, ніде не зафіксовано, хто й коли назвав його Комсомольським: закладався він просто як «Парк культури і відпочинку» аж 60 років тому. Але створювали його – так само, як вручну викопали водосховище – силами мешканців міста, серед яких було багато молоді. Комсомольці будували – «Комсомольським» і почали називати. Тепер на допомогу покликали львів’ян.

Основою проекту реконструкції стануть рекомендації мешканців міста – принаймні, так обіцяють. Парк планують зробити сучасним та європейським. На перевтілення виділили 500 тисяч гривень. Ці гроші підуть на виготовлення проектно-кошторисної документації, яку повністю візуалізують. Готовий проект планують отримати вже до кінця року.

Власне, що уже зроблено. Із території парку містичним чином зникли усі наливайки. Влада, врешті, почула благання своїх хмельничан та почала латати й підфарбовувати головну гордість Чекмана – старезні скульптури Миколи Мазура. Уже перевдягли космонавта у біле… Люди вдоволені.

Але роботи непочатий край. Наш улюблений парк просто вражаюче величезний. Окрім простору маємо, чи, радше, уже втратили чимало атракціонів, як от колесо огляду та ракету. Це мертвий вантаж для Чекмана. Який напевне легше порізати на метал, щоб ніхто не покалічився, ніж ремонтувати. Американські гірки, на яких виросли чимало містян, вже пустили з молотка.

У цих стінах дуже хочуть привести до пуття набережну зі сторони Гречан та, звісно, громадські вбиральні. Що робити із «кліткою» – так по-народному називали стару і добру дискотеку – ще не вигадали. Єдине зрозуміло: акцент робитимуть на сімейному відпочинку без алкоголю. Група 109 має перетворити парк на сучасний простір, де буде цікаво і сивочолим, і малим. Майже як колись. У 60-ті, нагадаємо, тут була музична естрада. Літній кінотеатр, пляж, читальний та шаховий павільйони. Взимку це місце перетворювалося на епіцентр розваг, бо мали навіть лижну базу аж на 190 пар. Тож, можливо, усе нове – давно забуте старе.