Недбалість, що може коштувати надто дорого: чим загрожує нехтування ременями безпеки автомобілістам

301
0

Ігор Іванович ось уже близько 18 років працює інструктором у автошколі. Розповідає: за роки роботи виховав не одне покоління водіїв, яким на кожному занятті перш за все наказував дотримуватися  правил безпеки.

А тепер подивимось на роботу ременів безпеки в дії. На відео бачимо  машину, яка рухається зі швидкістю 60 км\год. Ближче до нас манекени, що були пристебнуті ременем.  А от уже те саме відео, авто – із тією ж швидкістю, тільки ременів, як бачимо, тут немає.

За офіційними даними, щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч людей та отримують травми ще близько 35 тисяч. За показниками аварійності Україна є одним із лідерів серед європейських країн. Невтішною статистикою міста з нами поділилось і Управління патрульної поліції в Хмельницькій області.

Що ж стосується покарання за недотримання правил безпеки, ситуація у нас, так би мовити, найлояльніша. До прикладу,  найжорсткіші штрафи у Північній Європі: від 156 до 200 євро, в той час як в Україні ця сума менша ледь не у 100 разів.

Боротись із ситуацією вирішили у Верховній раді. 18 червня був зареєстрований новий законопроект, який має на меті зменшення смертності та травматизму на дорогах України.

Користуватися ременем чи ні – особиста справа кожного, але ці кадри доводять, що наслідки недбалості можуть бути незворотними.