Пенсіонерка звинувачує у корупції Хмельницький державний нотаріус, прокуратуру та свого знайомого

436
0

Зінаїду Керницьку уже особисто знають ледь не всі правоохоронці міста. Переконує – державний нотаріус підробив документи, а прокуратура усе покриває. Але про все по-порядку. Уже 7 років, як помер її чоловік, Віктор Макорта. По собі залишив автомобіль – 7-й Жигуль. Не іномарка, але із пенсією у 1400 грн. – це таки розкіш. Оскільки сама не водить – довірила машину добрим друзям, які згодом і  «підклали їй свиню».

Але жінка таки витримала, і після цього, розповідає, Антонюк повів себе вкрай зухвало. Каже, спершу відмовляв Зінаїді Дмитрівні в банальних проханнях підвезти, а згодом узагалі якимось чином продав авто, забравши собі кошти. Певна, документи на Жигуль чоловік переоформив незаконно через підкуп нотаріусу, адже сама вона має право на спадщину і стверджує – більше нічого не підписувала.

Ще за життя чоловіка за ту ластівку пропонували 2000 доларів. Тож просила сплатити хоча б половину, але її послали під три чорти. Бідкається, лаяли її і знайомі, і чужі.

Провадження 2015 року і досі пам’ятає прокурор Юрій Ратушняк. На наші питання відповів доволі стандартно – вживалися усі необхідні заходи. Врешті, через суд жінці не вдалося довести свою правоту.

Запевняє, усі експертизи проводилися по кілька разів різними фахівцями. Та сама позивач стоїть на своєму, мовляв, всі вони з однієї когорти і діють у власних інтересах.

Подібні вислови сам прокурор, звісно, заперечує. Каже, навіть відмінив одну із постанов про закриття. Але суд першої інстанції та апеляційний поставили свою крапку.

Нотаріуси, чиї імена фігурують – Марія Наконечна та Лілія Грица. Перша не на камеру назвала жінку неадекватною та доводить свою правоту.

Розповідає, у 2011 році пані Керницька уклала з Антонюком договір довічного утримання. А уже через рік є оформлена генеральна довіреність на розпорядження транспортним засобом на 20 років.

Лілія Грица переконує, що це – її єдина справа, котра потрапила до суду. Але от деталей не пригадує. Дивно, адже такий професійний колапс мав би запам’ятатися. Як нам здалося, говорила зверхньо та упереджено. Було помітно, що розмова для неї була неприємною.

Тому, є два варіанти. Або ж між Антонюком і Керницькою стався конфлікт, і аби не втратити все, той в поспіху продав авто. Бо по закону мав право. Або ж сама пенсіонерка вводить людей в оману. А головний фігурант – Віктор Антонюк – шкодує, що узагалі «зв’язався» із пані. Переконує, всі забов’язання виконав і сподівався, що конфлікт згасне. Після суду просто ігнорує ситуацію.

Давня справа уже поросла мохом. Поставити крапку та все ж з’ясувати, хто тут бреше, напевне, неможливо. Кожен глядач може зробити із цієї історії власний висновок. А ми нагадуємо – будьте уважні під час підписання паперів, не надто довіряйте, коли мова йде про майно та гроші, а із найближчими мати не лише родинні, а й бюрократичні стосунки.  І завжди будьте напоготові, адже нікому не відомо, куди заведе життя завтра.