Перевірили на практиці: як працює онлайн-ресурс “ProZorro” у Хмельницькому

424
0

Дізнатися, коли, на що та у якій кількості витрачаються державні кошти Вашим навчальним закладом, не проблема. Як ми знаємо, кілька років тому по усій Україні запрацював ресурс  «ProZorro». Тут є вся необхідна інформація як про державні закупівлі, так і про список виконаних робіт.  

У переліку закладів – усі навчальні установи міста. Їх ви можете віднайти на інтерактивній карті або ж за назвою, котру потрібно ввести у відповідну графу. 

Для того, аби переконатись у роботі програми не онлайн, ми вирішили зупинитись на одній із шкіл міста та перевірити правдивість написаного. У документації бачимо, що нещодавно там проводився поточний ремонт, дізнаємось навіть суму витрачених коштів та список виконаних робіт.

У першу чергу потрібно зазначати, що усі дані, котрими оперує сервіс, стосуються лише державних коштів. Інші ж витрати навчальних закладів не контролюються.  Чи буде дієвою така система в Хмельницькому – поки невідомо, але завадити корупційним схемам точно допоможе. А от якщо ж роботи за вашим спостереженням не виконані або виконані неналежним чином, ви можете залишити відгук на порталі «DOZORRO », на який обов’язково відреагують представники спільноти громадських організацій. Саме вони проводять перевірки закупівель та готують звернення у контролюючі органи.