Перші порушники у перший день сезону: які правила ігнорують місцеві мисливці?

740
0

Розпочали сезон полювання зі штрафами. Мисливці знову взялися за рушниці, відкривши сезон полювання на пернату дичину. Та уже в перший день Держекоінспекція області виявила три порушення.

Аби не виходили за рамки дозволеного, екологи посилили контроль при проведенні полювання у мисливських угіддях нашої області.

Гра за правилами. Під час рейду перевірили 28 мисливців, і троє з них вимог недотримались. Окрім правил відстрілу, нормою при полюванні є наявність повного пакету документів та дозволів. Відсутність хоч одного вищезазначеного папірця – грубе порушення мисливської етики і, як правило, за це карають не словом, а штрафом.

Не потрібно забувати й про заборону на полювання деяких звірів. Знищення недозволених тварин, їх поранення чи транспортування без відмітки цього факту в контрольній картці – тягне за собою відповідальність. Саме вона може любителям постріляти суттєво вдарити по кишені. А це від тисячі гривень за качку та 80 тис грн. за вбитого лося. До слова, на розгляді президента уже знаходиться законопроект,  який передбачає кримінальну відповідальність за вбивство трьох хребетних звірів. Та він  все ж більше стосується браконьєрів.

Полюватимуть до кінця року. Нагадаємо, що пернату дичину стрілятимуть з серпня, а от парнокопитних і хутрових – лише з початку листопада і до кінця грудня. Ми ж сподіваємось, що перші штрафи цього сезону залишаться і останніми, а правила незмінними.