Ажіотаж навколо новини: чи справді в 2019 можна буде повертати ліки в аптеки?

444
0

Новина про те, що придбані ліки відтепер можна повертати назад  до аптек, неабияк сколихнула українців. Проте, як з’ясувалося, вона не зовсім достовірна. Насправді, з 1 січня 2019 року набули чинності лише певні зміни до уже існуючого закону «Про захист прав споживачів», в якому сказано, що ліки поверненню чи обміну не підлягають. Люди можуть отримати назад свої гроші  лише у тому випадку, якщо лікарський засіб виявився неякісним.

До нас по допомогу звернувся Юрій. Чоловік декілька днів тому придбав таблетки, проте, переговоривши із лікарем, з’ясувалося, дозування препарату – не те, яке потрібне хворому. Упевнений у тому, що пігулки повинні обміняти, пан Юрій повернувся до аптеки. Проте, фармацевти у проханні відмовили.

Аптекарі нарікають: недостатня поінформованість громадян значно вплинула на їх роботу. Люди масово просять повернути кошти за ті чи інші ліки.

У державній службі лікарських засобів розповідають, що потрібно для того, аби повернути препарат або обміняти його на інший. У першу чергу варто запам’ятати: це можливо лише за умови, що препарат неякісний, а, точніше, не є ефективним.

  1. Прийти до служби лікарських засобів та написати відповідну заяву (при собі мати препарат та чек);
  2. Служба направляє запит на дозвіл на проведення експертизи до Міністерства охорони здоров’я;
  3. Якщо запит задовольнять, місцева служба направляється до аптечного пункту, де був придбаний препарат та вилучає усю партію;
  4. Проводиться експертиза в лабораторії;
  5. У разі підтвердження неякісності товару видається фіскальний чек, за яким уже громадянин може отримати свої кошти або обміняти препарат;

Процедура складна та довготривала, проте якщо препарат і справді виявився неякісним – краще не ризикувати своїм здоров’ям, кидаючи при цьому  кошти на вітер.