Поки грім не вдарить… Чи належною є пожежна безпека у місцевих ТЦ?

1082
0

25 березня у Кемеровському ТРЦ «Зимова вишня» заручниками вогню стали сотні людей, десятки, на жаль, не вижили, а більшість з них – діти. Шокуючих масштабів трагедії можна було б уникнути, якби сигналізація була справною, а виходи – відкритими. Для хмельничан пожежі – також не поодинокі. Пригадаємо лише вигорілу до цурки актову залу дитячого реабілітаційного центру «Подолянчик», «Цукерню», охоплену полум’ям,  нічний клуб «Сахар», меблева фабрика… Прикладів – безліч. Проте, усі ці випадки не стали стимулом для ретельнішої підготовки, доки не сталося насправді  жахливе.

16 аварійних виходів та тисячі сигналізацій – нас запевнили, що в разі надзвичайної ситуації люди будуть евакуйовані безпечно та вчасно. Так, розповіли: вогнегасники заправляють раз на рік і дієвість також перевіряють регулярно. Ними оснащений кожен вихід із ТРЦ. Та головне, що ми запитали, пригадуючи деталі трагедії у Кемерово, чи залишають їх відчиненими?

На випадок пожежі в центрі є генератор, який в разі зникнення основного освітлення ввімкнеться і подасть додаткову напругу. Менеджер зміни «Мультиплексу» Сергій каже, працівники постійно проходять навчання на випадок біди. Запевняє, кожен працівник закладу знатиме, куди варто телефонувати та як, не піднімаючи паніки, вивести громадян з приміщення.

Перевірки в закладах підвищеного ризику проводяться двічі на рік: планова та позапланова. Працівники служби ДСНС оглядають приміщення, справність  протипожежного обладнання та складають приписи.

Ми дізналися, наскільки безпечним є ТРЦ «Оазис». Та він – не єдиний у нашому місті. Слідкуйте за новинами на 33-му – ми перевіримо на готовність до найгіршого усіх без винятку місць, де відпочиваємо ми з вами.