Ліквідація лікарень Хмельницького, але без паніки! Що дасть утворення комунального підприємства?

565
0

Три останні робочі дні у 2018-му. І депутати таки вирішили зустрітися у робочій атмосфері. Хоча, на президії таки стоїть ялинка, обговорюють не стільки святкові, скільки важливі питання. Затвердили план роботи на перше півріччя та приступають до скандальної теми – ліквідації лікарень міста. Проте, деякі обранці відверто «плавали» у медичному питанні.

Тема медичної реформи вторинної ланки стала не на жарт суперечливою. Масла у вогонь підливає Лев Бірюк. Говорив геть про порушення конституції та, мовляв, зовсім хворими залишимось.

Проте, не все так страшно. І це знають ті, хто був місяць тому на зустрічі із Тетяною Орабіною. Представниця МОЗ приїжджала до нашого міста та пояснювала медикам деталі. Врешті, як депутатами, так і нам ситуацію роз’яснює начальник міського департаменту охорони здоров’я. Перше – жодна лікарня не припинить свою роботу. Змінюється лише організаційна форма.

Мова йде про перетворення 3 закладів у комунальні підприємства – Міська дитяча лікарня, Перинатальний центр та Стоматологічна поліклініка. Також, в одне комунальне підприємство об’єднаються усі 4 міські поліклініки та лікувально-діагностичний центр, колишня вузлова лікарня. Національна служба здоров’я України підписує договори лише з комунальними підприємствами, тобто закладами, які пройшли процес автономізації.

Якщо там фінансування вираховується залежно від декларацій, то у «вторинці» буде вираховуватися від кількості наданих послуг, а в стаціонарі – від кількості пролікованих випадків. Працівників звільнятимуть із переводом у нові КП, зменшиться лише фінансовий апарат, але і для них уже підшукали посади в освітній сфері. Нагадаємо, подібний процес уже пройшла лікарня у Летичеві. Тож діляться результатами.

Окрім медичних, було й кілька обов’язкових рішень, які мали б бути прийняті у 2018.

Зокрема, щодо умов залучення кредитних коштів. Перше – щодо утеплення 30 бюджетних установ. 6,5 млн. євро віддаватимуть 22 роки, але обіцяють: економія електроенергії перекриє ці кошти. Також, у 2019 будуть починати перші уже офіційні перемовини щодо будівництва сміттєпереробного заводу. Домовлятимуться з Європейським банком реконструкції та розвитку. Звучить гарно, але поки що ненадійно.

Врешті, усе ухвалили практично одноголосно і на цьому розійшлися – хто ще попрацювати, а хто уже частувати олів’є.