Поки ліс росте – лісники працюють: підсумок 2017 року для дібров Хмельниччини

727
0

Хто у нашому лісі живе? Хто стежками блукає? Та що зросте у цих дібровах через покоління? Аби будувати довготривалі плани, слід не забувати і про сьогодення. На спеціальній нараді увесь лісовий актив Хмельницької області зібрався, аби підбити підсумки 2017-го. Визначали кращих з кращих, говорили про спільні проблеми та загадували на майбутнє.

Так от, Ярмолинецьке лісництво стало третім у загальному рейтингу. Другі – Кам’янець-Подільські, а перемогу вибороли Славутські лісники. За це у 2018-му отримають чималий привілей. Цього року на його базі планують створити сучасний селекційний центр по вирощуванню шпилькових порід. Подібну інновацію впровадять і на базі Хмельницького лісомисливського господарства, щоправда, займатимуться листяними породами. Досвід переймали у Польщі, а працюватиме усе за передовими європейськими технологіями.

Попередня вартість одного таку центру – 6 млн. грн. Це дозволить швидше відновлювати породи, які нині втрачають свої позиції через кліматичні умови та нові загрози. Серед них підступний шкідник – верхівковий короїд, боротьба з яким обмежується вирубкою дерев.

Також, нині шириться тенденція всихання ясену, важко проростає ялина. На зміну їм приходить нова порода – модрина європейська, на яку цілеспрямовано взяло курс не одне лісництво.

У загальному, до бюджетів всіх рівнів лісівники сплатили більше 243 мільйонів, середня зарплата у галузі – понад 13 тис. – залишається однією з найвищих в Україні. На 1431 га. розмістилися нові саджанці, а випуск продукції переробки склав 36 мільйонів. На цьому не зупиняються.

Як зазначають, 2017 був доволі таки вдалим і залишив по собі багато приємних спогадів. Зважаючи на прогрес, є усі шанси, що цей рік стане ще більш продуктивним та насиченим.