Полонський гірничий комбінат – гігант, який вистоїть!

1971
0

Назад у буремні 90-ті. Продовжуючи тему діяльності та відродження колись могутнього підприємства гірничо-добувної промисловості Полонського гірничого комбінату, ми довідалися про нові вражаючі обставини. Саме вони на сьогодні перешкоджають відновленню стабільної роботи підприємства та погашенню заборгованості по заробітній платі перед колишніми працівниками.

Днями, за словами охоронців та керівництва товариства, невідомі особи спортивної статури увірвалися на територію підприємства, зчинили бійку із офіційною охороною, відкрили стрілянину із автоматів в повітря, а правоохоронці, яких покликали захищати від непроханих гостей,  спокійно спостерігали, як озброєні нападники залишають територію підприємства.

Такі сутички є далеко не першими…попередньо рейдери намагалися захопити комбінат за допомогою виконавчої служби – не вийшло, тож вигадали інший метод – задіяли у справі поліцію.

Ввечері того ж дня,  більше двох десятків озброєних працівників поліції, перекрили в’їзди та виїзди з території комбінату та затримали без будь-яких пояснень 8 великогабаритних автомобілів перевізника гранітного відсіву з території товариства…

З адвокатом пліч-о-пліч ми намагається з’ясувати, у чому ж полягають такі масштабні силові операції за участю великої кількості озброєних до зубів правоохоронців Полонського райвідділу поліції, які перепинили вантажівки та блокували проїзд.

Уже припали пилом… майже два роки безрезультатно у органах місцевої та обласної поліції лежать дві гучні кримінальні справи, у яких особи, призначені державними виконавцями відділу управління юстиції, викрали з території підприємства лише за рік 800 000 тон гранітного відсіву на суму 57 000 000 грн. На цьому не зупинились: в жовтні 16го року з комбінату безслідно зникли  10 одиниць техніки, що за цінами металобрухту вартують 15 млн .-  це багатотонні «БелАЗ», «КрАЗ», навантажувач «Huyndai» та автомобіль «Газель».

Беззаконня, за яке ніхто не відповідає. Жодну справу не розкрито, винних до відповідальності не притягнуто, майно товариству не повернено. А збитки чималі – на хвилину, це понад 70 000 000 грн.

Власники впевненні, що розкриттю цих злочинів умисно перешкоджають, адже працівники поліції оперативно і без будь-яких пояснень та складених процесуальних документів, у всеозброєнні блокують діяльність підприємства.

Такі б дії та й в русло закону – то попередні справи просувалися б по-іншому. Люди б отримали зарплатню, місто – поповнення скарбниці, та й податками держава не була б обділена. А доки свої покривають своїх, таким підприємствам, як «Полонський гірничий комбінат» доводиться існувати у постійній боротьбі. Але цей кар’єр стоїть,  не зважаючи ні на що: знайшли сили вистояти раніше – знаходять наснагу  боротися далі – все, аби звести гіганта з колін на ноги.