Люди із села Поляхове не віддадуть своє пасовище під чужий трактор

8204
0

Це пасовище села Поляхове Теофіпольського району. Рано-вранці сюди заявилися 2 трактори від ТОВ «Україна-2001». Мета нехитра та неприхована – зорати усе, аби провадити свою підприємницьку діяльність. От тільки для людей – це, по суті, останній спосіб вижити у селі та утримувати худобу.

До приїзду знімальної групи  пристрасті розпалилися. З десяток правоохоронців прилаштувалися біля агротехніки, але і у вус не дують.

Проте, у ГУНП області відмовчуються. У свою ж чергу, працівники майбутнього поля причаїлися у кабіні та ховають обличчя від об’єктивів.

Вадим Лейві уже давно відомий у Теофіполі «ділок». Свої справи провертає, як уміє. Ходить слава, що земельні суперечки для них – уже діло звичне, тож і тут чинять за старими методами 90-х. Майже півсотні молодиків із сумнівним та зухвалим виглядом, схоже, стіною готові рушити на простих селян.

Врешті, нам вдається поспілкуватися із офіційними представництвами обох сторін конфлікту. У сільській раді кажуть: документи уже вилучили правоохоронці, та пояснюють – це пасовище тут ген із 87-го.

Микола Романюк зазначає, як побачив документи «зі сторони» – жахнувся. Бідкається, за якийсь місяць пасовище розділили та роздали 10-м не причетним до села людям. І, швидше за все, саме вони фігурують у паперах.

Люди залишаються на ночівлю, адже не готові покинути свої чорноземи на поталу тим, хто вважає, що може чинити, як заманеться. Адже, українська земля – власність народу України.

Правоохоронці взялися до справи, а приїзд телебачення таки змусив «лейвіців» ступитися та дати тиждень на з’ясування фактичного та головне – законного стану речей. Ми будемо слідкувати за цією справою і доповімо про результати.