Помилка в системі довела депутата до суду

293
0

Е-декларування як інструмент боротьби з корупцією. Із початком 2017-го стартував другий етап, за яким декларації подаватимуть усі публічні службовці України. Однак, неодноразово лунали скарги і на недосконалість реєстру… Про неналежне функціонування сайту говорили й в НАЗК, підтверджуючи, що це може стати причиною несвоєчасної  подачі документів… Так і сталося. Тепер чиновники, у яких система «дала збій», відстоюють своє ім’я у судах. Хмельницький не став виключенням… Розібратися у несвоєчасній подачі декларації до суду покликали депутата міської ради Олександра Скочеляса.

Спроби повторювали й на надалі, проте увійти до системи вдалось лише 2-го травня, а це означає – запізнилися, адже дедлайн реєстрації – до 1 числа. Здавалося б, краще пізно, ніж ніколи, проте тут ситуація обернулася інакше.

Склавши протокол, поліція навідалася до чиновника його вручити, проте відповідач такому візиту був здивований.

Депутат зі своїми прибічниками почали збір доказів системного недоліку, адже до подачі готувались заздалегідь. І непередбачувана помилка призвела до неочікуваних наслідків.

Клопотання до суду. В зв’язку з тим, що проблемну ситуацію бачили й інші особи – запропонували вислухати і свідків недоліків функціонування системи.

За та проти заслухали – у клопотанні відмовили. розгляд справи адміністративного порушення тривав майже три години – і от вердикт.

Два дні затримки – штраф. Депутат повинен сплатити 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Та вироку суду – лише початок.

Суд завершився, та справа ні. І, як зазначив пан Скочеляс – річ тут не в грошах, а у відвоюванні  чесного імені.