Ви досі вірите, що порятунок потопаючого – справа рук самого потопаючого? Рятувальний майстер-клас

478
0

Місце зустрічі змінити не можна. Рятувальники тепер щодня на міському піску. Роз’яснюють та показують майстер-класи. Тож запам’ятайте раз і назавжди – людина НЕ тоне як у кіно. У фільмах сцена з утоплення виглядає стереотипно: жертва активно і відчайдушно чіпляється за життя. У реальному житті все по-іншому. Потопельник не кричить та не махає руками.

Раптова судома кінцівок чи запаморочення – і людину вже затягує під воду. Щоб врятували потопельника, у вас є 5-10 хвилин.

Через паніку людина може втопити і себе, і свого рятівника. Тож спершу треба оцінити власні сили. Підпливати обережно. Брати потопельника тільки зі спини і якщо він спокійний.

Коли постраждалий вже на березі, потрібно пересвідчитись, чи він подає ознаки життя: перевірити пульс і дихання. Перед тим, як проводити реанімацію, звільнити ротову порожнину від піску. Лежати людина повинна на спині.

Вам потрібно стати навколішки рівно навпроти тулуба. Руки в ліктях повинні бути рівними. Далі потрібно якомога сильніше та різко тиснути на грудну клітину усім своїм корпусом. Так повторити 30 разів. Потім зробити постраждалому штучне дихання.

Такі маніпуляції потрібно проводити, доки не приїде швидка допомога чи людина не прийде до тями. Якщо потопельник відкрив очі — його треба перевернути на бік, підклавши руку під голову. Так вода з легенів буде виходити краще. Ці правила додають рятувальник повинен знати і пам’ятати кожен, адже часу, щоб витягти вашого близького чи то випадкову людину з того світу, критично мало.