«Потрібне» рішення… продавали за долари: чиновників затримали на вимаганні хабара

769
0

Він закриває обличчя клопотанням та показує на камеру лише потилицю. Нині під вартою Олександр Цимбалюк, заступник начальника управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, начальник відділу здійснення державного контролю до додержання земельного законодавства та оперативного реагування. Він та його «товариш», Володимир Рокицький із Екологічної інспекції 30 жовтня були спіймані «за руку» під час отримання хабара. Напередодні чоловіки, так би мовити, «авансом» одержали 200, а вже згодом і решту, тобто тисячу «зелених».

Як з’ясувало досудове розслідування, 1200 доларів на двох вимагали, адже мали провести відповідну перевірку щодо умов дотримання земельного законодавства. І саме стільки мало б обійтися аграрію «потрібне» рішення.

Нині Олександру Цимбалюку оголошено про підозру та може «світити» від 8 до 12 років позбавлення волі.

Запобіжний захід – тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 72 тис. грн. Сторона захисту коментарів не дає. А обидва засідання провели у закритому форматі.

Наступним «попід руки» заводять і спільника – Володимира Рокицього, що займає посаду головного спеціаліста відділу екологічного контролю земельних ресурсів. Чоловік може відбутися штрафом до 1,5 тис. неоподаткованих мінімумів, або ж втрапити за ґрати на термін від 2 до 5 років.

Рішення суду аналогічне, а от розмір застави більший – 92 тис. грн. Поки невідомо, чи назбирали чиновники такі кошти.