Привласнити гектари без згоди сільської ради: земельні війни на Хмельниччині продовжуються

1474
0

Земля у чужі руки, або як селяни боронять поле від загарбників. Історія непоодинока – траплялася чи не у кожному селі. Повторилася вона і з 14 гектарами чорноземів, які були розпайовані у 90-х та мали статус невитребуваних. А це означає, що особа, якій належить право на землю, його не реалізовувала.

Територія слугувала жителям села пасовищем, а сільська рада роздумувала над подальшою її реалізацією, щоб людям була з цього користь. Та одного дня на цій землі громада вгледіла трактор…

Спиняти техніку «голими руками», аби розібратись. Люди вийшли в поле запитати, хто ж зазіхнув на місцеві чорноземи. Проте виявилось,  що ділянка продана.

Справа, яка пройшла поміж рядків закону. Розподіл ласих гектарів за правилами мав би відбуватися  з відома сільської ради, проте ні дзвінка, ні листа з запитом стосовно цього не було. Відтак, місцевий очільник впевнений: діяли за продуманим сценарієм.

Як з’ясував голова, сім осіб отримали по 2 га їхньої землі, одразу продали їх ще двом особам, ті, у свою чергу, віддали їх в оренду фермерському господарству. Воно ж і взялось опрацьовувати чорнозем. Коли народ став на захист паїв, друга сторона звернулась до правоохоронців.

Однак не те що на камеру, але й з людьми так званий орендар вести мову  не побажав.

Ні пояснень, ні документів другої сторони ми не побачили… За наказом поліції, після надання сторонами свідчень, поле залишилось недоораним, трактор відправився своїм шляхом, а слідом за ним з території зник і орендар… Та чи на довго? Селяни готові розбиратися із посяганням на гектари у залі суду. А  33-й продовжить розслідування земельного дерибану вже у наступних випусках.