Проект «Нація»: 40 старовинних українських образів покажуть на День Незалежності у Хмельницькому

1833
0

Згадати власне коріння крізь призму одягу. В День Незалежності на площі хмельничанам покажуть 40 автентичних строїв, вік яких налічує понад 100-річчя. Це буде продовження проекту українського національного одягу «Нація» від Ксенії Малюкової. Наші журналісти побували на першій фотосесії та допиталася, як почувають себе дівчата у цьому вбранні та чи легко було відшукати раритетне вбрання.

Кожній деталі із цього образу приблизно 150 років – від намиста до фартушка. Усе зберігалося у скринях старожилів, проте Ксенії Малюковій таки вдалося відшукати ці старовинні українські строї. Нині спільно із обласною владою та центром культури й мистецтва представляє проект «Нація».

Нині у колекції Ксенії налічується 70 повних образів, 40 із яких в рамках проекту представлять у День Незалежності. Це буде перший масштабний показ приватної колекції. Нині проводять фото сесію у підніжжі монументу «Віра. Надія. Любов». От Наталія перевтілилася у наречену з Коломиї.

Єдине, що врешті, довелося відтворювати – це віночки. Проте, це точні репліки руками народних майстрів. Ксенія, розповідає, найважче було знайти вбрання рідного краю.

Врешті, знайшла і саме зодягне вбрання родом із Новоушицького району, село Калюц. Сподівається, в майбутньому поїхати з цим проектом і закордон.

Тож, радимо День Незалежності проводити таки не вдома, а у самому серці рідного Хмельницького, аби побачити усю цю красу на власні очі.