Хтось каже «до грошей», хтось – до прання: із пташиною навалою у парку Шевченка боротимуться!

1324
0

Не один рік поспіль парк Шевченка просто-таки всіяний пташиним послідом. Однак, підняли гучне питання хмельничани зараз, та уже майже традиційно – через петиції. За більш ніж тиждень вона набрала лише 37 голосів із 500 необхідних. Не дивлячись на це, комунальники не забарилися виправляти природну неприємність. Адже дискомфорту від цього чимало.

Балансоутримувач парку – КП по зеленому будівництву міської ради. Його директор, із тематичним прізвищем, Микола Дроздов каже – проблема не нова. Щовесни намагаються боротися – наймають верхолазів, а ті, у свою чергу, збивають гнізда до того, як птаство відкладе яйця. Так, частина летить гніздуватися деінде.

Окрім того, зазначають – навіть у бюджет закладають спеціальні кошти на прибирання парку від посліду. Пересічні хмельничани птахів жахаються та шукають укриття від «природних бомбочок».

Комунальники кажуть, пернатими кишить не лише цей парк, і не лише у нас. Різні міста використовують різні методи. Десь їх навіть відстрілюють. Довго зволікати із вирішенням проблеми не стали, і уже встановили один із найгуманніших методів – звуковий відлякувач. На нього витратили більше 3,5 тис. грн.

Такий звук відлякає не лише набридливих воронів та голубів, а й дрібне птаство – горобців та синичок. Окрім того, за відсутності крилатих може порушитися баланс у екосистемі. З’явиться багато комах, серед яких і шкідники. До того ж, така гучність уже почала заважати містянам.