«Ні» смороду та пацюкам: у Хмельницькому встановили перші в Україні підземні контейнери для сміття

1247
0

І ніяких пакетів із відходами, що випадають зі смітника. Культури сміття в Україні, та й у Хмельницькому зокрема, хотілось би бажати кращої: непотріб, що валяється купою біля баків, нестерпний сморід, щурі та ворони, які розносять його по-периметру, а сортування його для наших людей взагалі «вища математика»,  – це проблеми, які існують біля кожного будинку. Та тепер надія на зміни є. Єдині в Україні, у Хмельницькому встановлені підземні контейнери для сміття.

Європейський досвід для України. Наразі у місті встановили два таких баки – один по вулиці Соборній, інший навпроти Філармонії… і ще два на черзі. Місця для них ще не обрали, але заздалегідь знають, що облаштують їх в центральній частині міста. Також рекомендуватимуть такі смітники й для власників багатоквартирних будинків. Один обійдеться в 250 тисяч. Та щоб дістати сміття з-під землі, необхідний і спеціальний транспорт. На балансі Хмельницького один такий є.

Один підземний бак вміщує в собі 3 кубічних метри сміття. Забирати його планують раз на день, йдучи по звичайному маршруту збору . На його прибирання мають витрачати три хвилини часу, однак наші комунальники ще в процесі навчання, тож на цю процедуру витратили 6,5. Керують краном, користуючись спеціальним пультом.

Все геніальне просто. Сама конструкція не складна – щоб кислоти та відходи не потрапляли в землю, у вириту яму встановили  бетонний бункер, у якому  і знаходиться бак. Зверху він закритий  кришкою зі спеціальним отвором.

Обіцяють: слугуватиме довго.  Пластиковий контейнер та кришка до 15 років, а сам отвір – зроблений із міцного бетону, термін експлуатації якого чи не довічний.

Проблема сміття в нашій державі – глобальна. І виникла вона не тому, що українці багато смітять,  а тому, що в країні далека від досконалості система поводження з відходами. Але давайте йти до довершеності маленькими кроками, і в першу чергу на цьому шляху варто починати з себе.