Пільги погодинно: хмельничани запропонували обмежити безкоштовний проїзд у години пік

1103
0

Нова транспортна мережа поволі приживається у Хмельницькому. Основний курс прокладений на великогабаритний транспорт. Мовляв, це розвантажить дороги. Проте, у години пік більше навантажуються самі тролейбуси та маршрутки – натовпом людей, серед яких немало і пільговиків. Траплялися випадки, коли після конфлікту з ними водії прощалися із роботою, а за новими правилами – 5 скарг на перевізника, і хмельничан він уже не «кататиме». Нещодавно ж на сайті петицій з’явилася пропозиція подібну привілею обмежити часом.

Для інших категорій, кажуть, ситуація має таки залишитися незмінною. Одним із плюсів стане зменшення конфліктів та штовханини. Дехто з містян ініціативу підтримує, і уже віддали понад 200 голосів із 500 потрібних.

До слова, минулого року міськрада витратила близько 5 млн, аби компенсувати перевізникам фінансові втрати. На 2018-й поки що передбачена практично та ж сума. Проте, декотрі хмельничани із таким станом речей не згодні. Активіст Андрій Попик на своїй сторінці в соцемережі зазначав, що пільги, які, по суті, фінансуються із наших з вами податків,  можна надавати обдуманіше.

Очікувано, що самі пенсіонери проти будь-яких змін. Мовляв, це обмеження їхніх прав та свобод, вони так звикли, і при виплатах, які отримують, – виходу немає.

Як приклад, подібна ініціатива уже з 1 лютого запрацювала у Тернополі. Там до 10 ранку за поїздку мають сплатити 5 грн.

Збір підписів триватиме ще 19 днів. Тож ви маєте можливість висловити свою думку з цього приводу. Якщо петиція збере 500 голосів – міська рада розгляне її вже у межах своєї компетенції.