Повернути до нормального життя: свою роботу розпочало реабілітаційне відділення для АТОвців

513
0

На сьогодні в області проживає більше 46 тисяч ветеранів війни, яким потрібне тривале відновлення. Ще у грудні 2016-го року депутати Хмельниччини спільно з Департаментом охорони здоров’я вирішили створити повноцінне відділення реабілітації учасників АТО. Від початку бойових дій на Сході у нашому краї уже вдалося «поставити на ноги» більше півтори тисячі бійців, проте спеціалізованого місця для їхнього лікування не було. І от за 2 роки на базі обласного госпіталю таке відділення з’явилося.

На ремонт приміщення, купівлю необхідної техніки та медобладнання загалом із облбюджету виділили 5 мільйонів 700 тисяч гривень.

У наявних 10 палатах можуть розмістити до 30 пацієнтів. Тут – усі зручності: сучасні лікарняні ліжка, телевізори, окремі ванні кімнати. Опікуватиметься пацієнтами персонал з 19 осіб, у числі яких і психолог.

Та все ж головним надбанням відділення є фізкабінет. Він оснащений тренажерами, вправи на яких допоможуть опорно-руховій системі та травмованим кінцівкам. А апаратна фізіотерапія сприятиме відновленню після важких поранень.

На відкриття прибув і особливий гість. Віталій – учасник бойових дій на Сході, де, на жаль, втратив зір. Чоловіка оперували в Америці, де він і здобув собі вірного товариша – собаку-поводиря. Каже, дуже важливо, аби у нашій країні та області, зокрема, мало місце власне реабілітаційне відділення для бійців.

Уже від завтра у відділення розпочнуть курс лікування 24 АТОвці. Тож бажаємо пацієнтам швидкого одужання та якнайскорішого повернення до нормального, а головне – мирного життя.