Рейд Південним Бугом: чи дотримуються містяни правил безпеки на воді?

386
0

Хмельницьке літо цьогоріч неоднозначне. Температура постійно змінюється, але бажаючих поніжитися під сонечком на міському пляжі все ж вистачає. Купальний сезон стартував з початком літа. Благо, з того часу нещасних випадків на Південному Бузі у місті не було. А от у районах  області з настанням тепла невтішну статистику потопельників поповнило 11 людей.

Насправді ж, місць, відведених для купання, зовсім мало. Серед більш ніж 2 тисяч обласних водойм – лише 13 із них придатні для безпечного пірнання.

Якщо містяни готувалися до купального сезону, відвідуючи тренажерні зали та підбираючи купальники. То рятувальники в цей час перевіряли засоби безпеки. А потім свою оцінку їхній готовності дала спеціальна комісія.

Сезон почали з позитиву, цим же сподіваються і завершити.

Тож, рятувальники вийшли на пляж. Не позасмагати, звісно, а провести профілактику нещасних випадків.

Діти без належного нагляду – це найбільша проблема купального сезону. Тож рятувальники застерігають, і спостерігають… згори у бінокль.

Ще одним винуватцем нещасних випадків на воді є алкоголь. Контролюють вживання спиртного на березі патрульні на велосипедах. Кажуть, роботи вистачає. З початку сезону адміністративних протоколів вже й не злічити.

Як контролюють безпеку на березі, ми побачили. Час прослідкувати, чи дотримуються правил поза пляжем. Спорядившись у жилети,  вирушаємо у рейд. Огинаємо острів. Ще взимку його розчистили, а потім написали попередження. Адже бажаючих доплисти сюди із берега дуже багато.

Окрім відчайдух – проблеми рятувальникам створюють і рибалки. А ще Юрій додав: мало не щодня доводиться контролювати і підлітків, які облюбували не призначений для купання пірс.

Таких місць вздовж берега чимало. Юрій скаржиться, що навіть голос зірвав, попереджаючи дітей про небезпеку. А цього дня, через пасмурну погоду, порушників виявилося, все ж, небагато.

Рейд завершився. Але залишилися сподівання, що усі слова, заборони та здоровий глузд все ж допоможуть провести цей купальний сезон без нещасних випадків.