Анонсований масштабний ремонт українських автошляхів все «не доїде» до Деражнянщини

544
0

Це було схоже на казку. «Тещин язик», об’їзна у Дунаївцях, одразу кілька ділянок на автодорозі М-12, відрізок Ярмолинці-Сатанів та Житомир-Чернівці, Давидковецьке перехрестя, східний під’їзд до міста… усе літо там кипіла робота. Служба автомобільних доріг прокладала новий асфальт, а водії не могли повірити власним очам.

Влітку «Автодор» гучно пообіцяв: цьогоріч на Хмельниччині буде відремонтовано 55 кілометрів доріг загального користування. З держбюджету область отримала 192 мільйони. Крім цього, не забуваймо і про митний експеримент, а це ще 269 мільйонів. Небачені та нечувані досі кошти почали «закатувати» у ями.

Тим часом не дочекався ремонту Деражнянський район. Ми вам показували, як минулого тижня там люди перепинили рух транспорту. Дорога із Загінців через Маниківці, Мазники, Ясківці до самої Новосілки  – випробування не для слабких духом. На шляху протяжність з десяток кілометрів асфальт практично відсутній. Дорожні служби сюди не навідувалися років із двадцять. Місцеві кажуть, шлях зруйнували важковики місцевих господарств.

На кадрах – «переписка» із службою автомобільних доріг. За стільки років селяни назбирали у свою колекцію десяток однакових листів, у яких їм повідомляють, що «грошей не має», або ж «розраховуйте на місцеву кишеню». Це ж нам підтвердили на камеру самі дорожники. Щоправда, людей вони не залишили зовсім без надії – найшвидше і лише частково їхню проблему вирішать аж у 18-му році.

У Службі «Автодору» кажуть: мережа автодоріг Хмельниччини побудована в 70-80-ті роки минулого століття, і була розрахована, в основному, на навантаження 6 тон на вісь (автомобілі ГАЗ, ЗІЛ, МАЗ). За тридцять років майже в десять разів зросла інтенсивність руху. От і маємо яму на ямі.

Цей автошлях чиновники все ж пообіцяли включити до переліку доріг, що потребують «латання», щоправда, розглядати цей список будуть лише наступного року. А люди тим часом прохають свого єдиного водія не залишати їх без транспортного сполучення.