Реформа первинної медичної допомоги: ключові етапи розвитку

259
0

Найбільш масова реформа 2018 року – медична. Для її реалізації потрібно зробити чимало. У першу чергу – це  комп’ютеризація: ніяких папірців на руках у лікарів та пацієнтів відтепер бути не має, усе тепер в  системі Е-Неаlth – єдиній базі, де міститиметься вся необхідна інформація. Наступний зроблений крок – ліцензування медичної практики. А найважливіше з усього – необхідність змінити ставлення самого населення до нововведення. Адже, як виявилося, деякі громади самостійно утворюють центри ПМСД, до прикладу, Чорноострівська ОТГ, а от Волочиськ – взагалі все ще не підключився до системи.

Голова Чемеровецької ОТГ розповідає, з багатьма нюансами довелося зіштовхнутися в процесі  реалізації реформи. На сьогодні у територіальної громади договори з сімейними лікарями підписало лише 10% громадян. Вся біда в тому, що тамтешнє населення не надто добре знається, як користуватися ПК та Інтернетом. Інший момент – це пенсійний вік сімейних лікарів, які в будь-який момент можуть піти на заслужений відпочинок,  натомість молоді спеціалісти не бажають працювати в сільській місцевості. Представники влади взагалі не бачать сенсу відкривати ще один центр ПМСД.

Як на противагу – розвиток медичної галузі на території Наркевицької ОТГ. Наразі там активно займаються відкриттям центру ПМСД, підвищенням кваліфікації сімейних лікарів та відповідно, допомагають населенню користуватися ПК й системою  Е-Неаlth.

Первинна ланка охорони здоров’я – це надання медичних послуг педіатрами, сімейними лікарями та терапевтами. Й для того, аби повноцінно її втілити в життя, представникам ОТГ  та населенню варто розібратися та підключатися до системи разом. Адже лише доклавши зусиль, можна отримати результат.