Маленькі кроки до великого майбутнього: «розумні» вулиці для Хмельницького залишаються мрією

175
0

Майбутнє із кінофільмів уже настає. Вдумайтеся лише, у Відні, наприклад, діє автономний метрополітен – без людей за кермом. До України подібні технології доходять «сутужно». Якщо говорити про наш рідний Хмельницький, то маємо сучасні «розумні» зупинки, додаток, за яким відслідковується рух громадського транспорту. А ще – освітлення у парках, що реагує на пересування у певному радіусі.

Заступник міського голови каже: ми відкриті до сучасних технологій та радо розглядаємо нові ідеї. Тому і радо зустрічають архітекторів зі столиці, які приїхали поділитися своїми задумами. Вони представляють проект «Розумні вулиці», що поєднає у собі раціональне використання простору, продумане міське планування та під’єднання сучасних мереж. І, хоча так, це дорого, але виправдано і допоможе зекономити у майбутньому.

Серед їх проектів – два, і обидва – у столиці. По вулиці Мельникова біля метро Лук’янівка проект на стадії виготовлення кошторису. Другий будується «з нуля» поблизу нового житлового комплексу, що на вул. Салютній.

Розумним вулицям потрібна достатньо велика площа та можливість для розширення.
Відшукати такі клаптики при нинішніх темпах добудов і прибудов практично неможливо, особливо на прикладі нашого міста. На жаль. Розумні технології впроваджують точково.

Лише програмне забезпечення потягне на більш ніж мільйон. Але у майбутньому це дасть можливість розвантажувати місто від заторів, змінюючи сигнали світлофорів онлайн. Якщо або ж коли таке станеться – ми Вам покажемо.