Проект не на один мільйон: русло Південного Бугу стає схожим на справжню річку

666
0

Гарну новину для хмельничан, які уже втомилися вимагати у влади порятунку річки, повідомив сам градоначальник у соцмережах. Цитуємо: «Рухаємося від дамби цукрового заводу до вулиці Бандери».

Новина потішила і навіть ошелешила, самі містяни вже й не сподівалися на диво. Річка роками волає про допомогу і має цілий букет хвороб. Тож відкладати у довгу шухляду уже не було сенсу.

Підрядник має розчистити русло від намулу та завалів. Ділянка сягає майже 4 кілометрів, а ціна питання – 2,5 мільйони. Після «великого ремонту», а інакше це не назвеш, річка стане придатною для плавання і рибного лову.

У тихому болоті не лише чорти водяться. На розчищенні задіяна спецтехніка – гусеничні екскаватори. Робітники вже двічі «грузли» у багні. А те, що знаходять на дні, взагалі вражає – ящик гранат, протитанкова міна, торби із втопленими тваринами, шини, зміїні кубла.

Наразі підрядник розчистив приблизно 10% водойми. Добряче гальмують процес небезпечні знахідки. Тому плече до плеча працюють разом із надзвичайниками.