Річниця визволення області від фашистських окупантів: а чи довго встоїть Меморіал Слави?

312
0

Тут, на північно-східній стороні від міста Проскурова наприкінці березня 1944 року точились кровопролитні бої, уже 25 березня війська 1-го Українського фронту остаточно визволили місто від німецько-фашистської окупації, а до 4 квітня відвоювали і усю територію області.

Серед тих, хто прийшов у цей визначний день покласти квіти та вшанувати пам’ять героїв, і школяр Роман. Хлопець зізнається: усе, що пов’язане із війною, йому болить, адже у другій світовій на фронті воював дідусь, нині ж кордони батьківщини боронить батько.

Меморіал Вічної Слави встановили на перетині вулиць Старокостянтинівського шосе та проспекту Миру. Він складається з семиметрової бронзової композиції – трьох солдатів та партизана «зростом» у сім метрів, які салютують своїми гвинтівками на честь перемоги, також  30-метрового титанового обеліска, 7 гранітних стел та чаші вічного вогню.

Те, що обеліск з меморіального комплексу уже давно не показує кут в  90 градусів, помітили ще у 2014-му Два роки потому мої колеги із питанням  ремонту звернулись до начальника ЖКГ. Тоді посадовець  сказав, що чекати на реставрацію ще недовго.

Виділені кошти залучили для оновлення гранітних плит; до самого ж обеліску як руки, так і кошти не дійшли… Станом на 2019 рік частина споруди, хоч і не значно, але все ж з місця зрушила. Хмельничани діляться думками: кардинально щось змінювати не потрібно, але банальний догляд просто необхідний.

Як нам повідомили, обеліск у аварійному стані не перебуває, проте якщо відхилення його від вертикалі перевищить 12-15 %, вірогідність того, що він завалиться, не така уже й мала…