Салюти та феєрверки: чи будуть небезпечні новорічні розваги у Хмельницькому?

679
0

Така ж 3D ялинка, як і у Хмельницькому. Теж 19 грудня, теж святкова атмосфера. Тільки от на відміну від нашого міста, у Івано-Франківську, не зважаючи на уже дворічну заборону міської ради, запустили яскравий феєрверк. Була витримана і відповідна відстань, і наявною ліцензія. Проте, чомусь салют таки змінив траєкторію і влучив у голову 17-річній дівчині.

На щастя, її життю уже нічого не загрожує. Але такі випадки непоодинокі, із різних причин – від технічної несправності до людської необачності.

Якщо ви все ж хочете потішити малечу та помилуватися самі – купуйте піротехніку лише у легалізованих місцях. Так, категорично ані продавати, ані купувати подібну розвагу на базарах не можна. У «новорічний» рейд вийшли полісмени та пожежники. Перевірили ледь не увесь речовий ринок.

До слова, нагадаємо, лише минулого тижня горів черговий кіоск нашої «товкучки». Тож, страшно уявити, які наслідки могла б потягнути за собою наявність там хоч одного «вибухового» пакунку.

На щастя, цього разу жодного незаконного продавця не виявили. Хоча, наголошують, протягом року таки зафіксували кілька незаконних випадків.

У Хмельницькому є кілька магазинів, які легально не тільки продають феєрверки, а й професійно їх запускають. Власник крамниці зазначають, їх товар, хоч і значно зріс у ціні, проте, безпека – на першому місці.

При купівлі салюту слід звернути увагу на додачу відповідної інструкції та не нехтувати запитати про неї у продавця.

До того ж, дітям категорично забороняється бавитися із виробами та користуватися ними без нагляду дорослих. Також, не можна розбирати та використовувати піротехніку не за інструкцією.

Проте, нагадаємо, від цієї яскравої розваги відмовилося не одне українське місто в зв’язку із ситуацією на Сході країни. Так, салюти під забороною у Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Запоріжжі, Вінниці, Черкасах, Тернополі, Сумах та на Волині. Деінде діють виключення у новорічну ніч. А у Хмельницькому ж навпаки – використання та реалізація дозволені, але от уже кілька років запалювати феєрверки не можна саме у ніч з 31 грудня на 1 січня. Тож радимо містянам дотримуватися закону та зустріти 2018 радісно, затишно та без неприємностей.